• Lujza

Proč randit s více lidmi najednou?

Aktualizováno: 15. 4.

I když jste typicky monogamní, není na škodu v prvotní fázi randění a hledání nového vztahu prozkoumat, co se nabízí, než se s někým usadíte.


Nechce se vám číst? Podívejte se na video

Mluvím s hodně single lidmi a častým jevem především u žen je, že když se jim někdo na prvním rande líbí, tak odstřihnou všechny ostatní možnosti seznámení se. Přestanou komunikovat s muži na aplikacích, nebo zruší účast na akci. Týden po rande je po vztahu. „Nebylo to ono,“ slyším. Nejhorší na tom je, že z nich cítím zklamání, protože se investovali moc brzo.


Výběrové řízení Výběr partnera je tak trochu jako výběrové řízení na pozici hlavního hrdiny ve vašem životě. Představte si, že jste režisérem a plánujete film, který chcete, aby byl totální trhák. Kdo bude v roli hlavního hrdiny, hodně ovlivní návštěvnost filmu. Nepůjdete tedy na ulici a nedáte roli prvnímu, který se vám zdá, že by mohl v roli dobře vypadat. Nebo? Vyhlásíte konkurz, který bude mít několik kol, a počet kandidátů se bude postupně zužovat, protože váš hlavní hrdina nemá jen vypadat, ale musí mít talent a být pro tuto důležitou roli přímo stvořen.


Pointu jste zřejmě už pochopili. Nebavím se o tom, že máte s každým kandidátem spát nebo s každým vytvářet plnohodnotný vztah, ale o tom, že má smysl potkávat se poznávat víc lidí. Na začátku má smysl být otevřený, brát randění s hravostí a nevázat se zoufale na prvního, se kterým si trochu rozumíte nebo dobře vypadá.


Jaké výhody má randění s více lidmi najednou?


Vybíráte si vy Při randění se někdy můžete cítit bezmocní, jako byste byli vydáni na milost a nemilost tomu druhému. Pokud však převezmete kontrolu nad svým seznamovacím životem a prozíravě si řeknete: "Vybírám si já", budete se díky tomu z dlouhodobého hlediska mnohem méně bát odmítnutí. Svůj milostný život máte pod kontrolou sami a nikdy byste neměli mít pocit, že čekáte, až vám někdo zlomí srdce.


Zvýší se vám sebevědomí To, že si budete užívat procesu randění a seznamování se s různými lidmi, vám dodá lehkost. Naučí vás komunikovat s opačným pohlavím. Budete v tom uvolnění, a to z vás bude vyzařovat a paradoxně vás to udělá více přitažlivými. Zájem více potencionálních partnerů vám může zvýšit sebevědomí a randění se místo řehole stane objevovacím procesem, který vám pomůže naučit se víc o sobě.

Získáte novou perspektivu Novou perspektivu vám dá možnost porovnat chování jednotlivých partnerů nebo partnerek k vám. Na každého partnera budete nahlížet se zdravým odstupem. Lidi, se kterými randíte, potřebujete vidět i v různých situacích, abyste si mohli navnímat, zda vám je jeho nebo její chování sympatické nebo ne. Nejčastější scénář, který slyším, je, že klient/klientka strávila týdny randěním s někým, u koho pak zjistila, že je na vztah nepoužitelný, protože měli diametrálně odlišné očekávání od života, politické názory nebo hodnoty.


Objevíte nové preference Tím, že nebudete zoufale viset na jedné možnosti, ale budete k rané fázi randění přistupovat s hravostí, pravděpodobně dáte šanci i lidem, se kterými by vás prvoplánově nenapadlo randit. Když randění bereme super vážně a hledáme toho pravého, tak jsme v křeči a samozřejmě je hyperdůležité vybrat si správně, ale když se uvolníte a budete zvídaví, je možné, že objevíte poklady, o kterých jste nevěděli, že existují a že by vás mohly zaujmout.


Přečtěte si také Jak randit strategicky.


Říct nebo neříct? To, že randíte s víc než jedním člověkem, je v podstatě vaše věc a nejste povinni o tom všechny vaše známosti informovat, ale pozor, je zde tenká hranice mezi podváděním a randěním. Nikoho z vás nepobízím k podvádění. Tento typ datingu doporučuji jen, když jste ve fázi seznamování se, a ne když už jste si s někým řekli, že tomu dáte spolu šanci. V takovém případě byste měli mít jasno, že chcete jít s tímto partnerem víc do hloubky a ostatní vás už nezajímají. Není problém jít na večeři s jedním, pak na brusle s druhým a do kina s třetím, pokud se jen seznamujete. Oznamovací povinnost sice nemáte, ale je fér komunikovat, že se nyní seznamujete s více lidmi a randění berete s lehkostí. Nezapomeňte, že i vaši partneři mají právo na to samé, a je proto důležité brát i tuto skutečnost s otevřeností a lehkostí.


Mohl by vás zajímat také článek Jak si vybrat, ale nepřebrat?24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše