• Lujza

Muži ti nelžou, to ty nenasloucháš

Aktualizováno: 8. 11. 2021

Posílá ti zprávy, sejde se s tebou, máte super sex, ale nikam to nevede. Je možné, že jsi se zaměřila na své zbožné přání a přestala naslouchat? Muži mluví svými činy, ale i mlčením. Je dobré naslouchat a číst mezi řádky.


Co si budeme povídat, ženy taky nejsou na začátku vztahu jako otevřená kniha. Drží si karty u těla a když zjistí, že nový objev není to pravé ořechové, nekomunikují otevřeně. Nechtějí tomu druhému ublížit. Dělají tanečky a mlží, neříkají na rovinu, jak to skutečně mají. Nechávají si otevřená zadní dvířka a randí s několika muži paralelně. Důvody, proč to tak je, jsou různé. Někdy se jen bojí samoty, a proto se chovají dle starého dobrého rčení „lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše“. Aby se vyhnuly konfliktu, postupně přestanou odpovídat na zprávy, nebo se s ním budou nadále vídat, ale v podstatě mu nedají šanci. Znamená to, že se mu snaží ublížit? Mají fobii ze závazků? Jsou nestálé a pořád hledají někoho lepšího? Hádám, že odpověď na všechny výše uvedené otázky zní ne.


Povyražení Muži to mají podobně. Taky není jejich primárním cílem ublížit vám, pokud tedy nemají nějaké silné mindráky a problém se ženami celkově. Přiznejme si to, muž nemusí nevyhnutelně deklarovat, že ženu miluje, aby ji dostal do postele. Nemusí jí slíbit věčnou věrnost. Častokrát stačí, že dobře vypadá, má smysl pro humor, působí mužně a je úspěšný. Skončí-li žena s ním v posteli čistě na základě fyzické přitažlivosti bez ohledu na to, zda k ní muž něco cítí nebo ne, vystavuje se riziku nejistoty a hromadě nedorozumění. Nechápejte mě zle, nejde o obhajobu mužů, spíš o snahu objasnit, jak to mají. Překvapení je někdy na jejich straně, když zjistí, že dostat ženu do postele bylo mnohem snadnější, než čekali. Nechci tím říct, že si ženy nemají plně užívat své sexuality a čekat až do sňatku. To vůbec ne. Jsi-li žena, která si je vědomá toho, že jde jen o zábavu a povyražení a nemáš očekávání, pak je vše v pořádku. Horší je, když po noci vášně automaticky očekáváš pokračování vztahu. Je dobré seznamovat se strategicky a nemít hned na začátku vysoké očekávání.


Holka pro zábavu Chceš vědět, jak na tom jsi? Nevěnuj pozornost tomu, jak žhavé bylo vaše rande, ale tomu, jak se bude chovat v následujících 24-48 hodinách. Pokud je z tebe nadšený a chce, aby ses stala jeho přítelkyní, druhý den zavolá nebo napíše něco ve smyslu: "Bylo mi s tebou moc fajn, kdy tě můžu tento týden pozvat na večeři?". Chce-li pokračovat jen v sexuálních hrátkách, bude psát dostatečně často na to, aby udržel tvůj zájem ale zároveň dostatečně velkou emoční vzdálenost. Bude odpovídat sporadicky a stroze. Mezi odpověďmi uběhne i pár dní a pak ti pošle zprávu, že na tebe myslí, ale že má toho teď hodně. Popřípadě po týdnu někdy večer pošle pár otázek typu

„Co dnes večer děláš? Nechceš se setkat?“

Dostáváš-li podobné reakce, pozor. Stáváš se holkou, kterou si zavolá, když má chuť na sex. Ty pak strávíš hodiny hloubkovou analýzou toho, co řekl, napsal, nebo jak to řekl. Opomínáš ale to, co řečené nebylo, a nečteš mezi řádky. Je dost možné, že máš v sobě přesvědčení, kterými si vztahy sabotuješ.


Co ti neříká Nikdy nezmínil, že by se chtěl setkat s tvojí rodinou nebo přáteli. Dokonce nemluví ani o své rodině a ani netušíš, jestli vůbec nějaké přátele má. Nezve tě do kina ani na večeři. Na otázky ohledně plánů do budoucnosti odpovídá vyhýbavě. Nemá smysl se na něj zlobit. V jeho světě ti nelhal. Nic ti přece nesliboval. Po tom, co se s tebou vyspal, neudělal nic, co by naznačovalo, že to s tebou myslí vážně. Proto „oceň“ tohoto dobře vypadajícího a vtipného muže a hezky se s ním rozluč třeba větou: „Bylo fajn poznat tě, ale já hledám vztah, a ne sexting kámoše.“ Na to může zareagovat dvěma způsoby; větším zájmem a časovou investicí do tebe nebo napíše, že to bylo fajn, ale chápe. Muži ti opravdu nechtějí ublížit. Stejně jako ty nechceš ublížit jim. Přestaň jim tedy vyčítat, že se s tebou jen vyspali a pak si s tebou jen psali. Když začneš naslouchat i jejich mlčení, uslyšíš celou pravdu.


Mohlo by vás zajímat také: Mýty o mužích Proč muži posílají fotografie svého přirození90 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše