• Lujza

Mýty o mužích

Aktualizováno: 15. 11. 2021

Mýty o ženách boříme už od 60. let minulého století, je načase vyvrátit i mýty o mužích. Výsledky celostátní studie Single in America z roku 2011, která vychází ze sčítání lidu v USA a kterou provedla společnost Match.com, vyvrací některé vžité stereotypy.


Muži chtějí děti Tato studie jasně ukazuje, že muži jsou stejně dychtiví po manželství jako ženy; 33 % příslušníků obou pohlaví se osudovému "ano" nebrání. Navíc muži v každé věkové skupině více touží po dětech: 51 % mužů ve věku 21 až 34 let chce děti, zatímco jen 46 % žen v tomto věku touží po potomcích.


Méně vybíraví Muži jsou také méně vybíraví, pokud jde o partnerku. 20 % mužů "musí mít" nebo považuje za "velmi důležité" mít partnerku stejného etnického původu, zatímco 29 % žen to považuje za rozhodující. Méně mužů říká, že "musí mít" nebo považuje za "velmi důležité" mít partnerku stejného náboženství (17 % mužů oproti 28 % žen). Láska na první pohled A poslechněte si tohle: Muži zažívají více lásky na první pohled; 84 % mužů mladších 35 let věří, že lze zůstat v manželství se stejnou osobou navždy; a ve vážném vztahu muži méně často chtějí trávit večery s přáteli (23 % oproti 35 % žen); méně touží po vlastním bankovním účtu (47 % oproti 66 % žen); a méně rádi jezdí na dovolenou na vlastní pěst (8 % oproti 12 %).

Přečtěte si také Muži ti nelžou, to ty nenasloucháš


Žádné rozdíly mezi pohlavími A co se týče mýtické posedlosti mužů sexem, muži jsou ochotnější než ženy vstoupit do závazného vztahu s někým, kdo je sexuálně nepřitahuje, pokud má tato partnerka vše ostatní, co u partnerky hledají. Helen E. Fisherová, doktorka biologické antropologie a vedoucí výzkumní pracovnice Kinseyho institutu na Univerzitě v Indianě studovala zamilovaný mozek.


„S kolegy jsme do skeneru mozku (fMRI) umístili přes 80 mužů a žen a nezjistili jsme žádné rozdíly mezi pohlavími ve vztahu k romantické vášni.“, říká Fisherová.


Tato studie Single in America potvrzuje, že muži jsou stejně dychtiví najít si partnerku, zamilovat se, dlouhodobě se vázat a založit rodinu. A čím dříve novináři, zejména ti, kteří píší do ženských časopisů, sociologové, kteří jsou přesvědčeni, že muži jsou zlí, moderátoři televizních a rozhlasových talk show a všichni ostatní lidé, kteří nadávají na muže, začnou tato zjištění přijímat, tím rychleji si lidé najdou a udrží lásku, po které touží.

Překlad: https://helenfisher.com/myths-and-men/

Mohlo by vás zajímat také: Milostný život má vliv na produktivitu v práci

Proč muži posílají fotografie svého přirození

INTIMITA: Jsou muži a ženy na stejné vlně?
36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše