• Lujza

Kreativní otázky pro lepší rande

Aktualizováno: 27. 5.

Představte si situaci, konečně jste se dostali na rande s někým, kdo vás zajímá a záleží vám na něm nebo na ní. Poslední, co chcete, je působit nudně. Chcete, aby vaše konverzace byla zajímavější než nudné konverzace, které váš objekt zájmu pravděpodobně zažil na jiných schůzkách. Chcete zaujmout, odlišit se, ale jak na to?


Nechce se vám číst? Podívejte se na video

Mám pro vás několik tipů, jak váš rozhovor učinit zábavnějším. Základem je toho druhého angažovat, přimět vystoupit ven z automaticky nacvičených odpovědí a trochu se zamyslet. Náš mozek potřebuje být stimulován, a proto je důležité se ptát kreativně, odpoutat se od faktů a dostat se k názorům. Jen tak se dozvíte více.Správná otázka v správny čas

Když se budete ptát na tyto otázky, je šance, že partner se vás zeptá na totéž zpátky, a tím vám bude konverzace krásně plynout. Nemusíte si všechny dotazy vystřílet ihned. Důležité je, že se budete ptát s jiskrou v oku a neuděláte z celého rande pracovní pohovor. Stačí, když je vytáhnete ve správný moment.


  1. Namísto otázky, jak se má, se zkuste zeptat „Co nejlepšího se ti tento týden přihodilo?“ Tato otázka je bezpečná a zahřívací. Nic těžkého, ale ten druhý se bude muset zamyslet. Odpověď na tuto otázku vám o tom druhém řekne podstatně víc než klasická odpověď „fajn“, nebo „dobře“ na otázku „Jak se máš?“ Dozvíte se, co oceňuje, co se mu nebo jí líbí a co je pro ně důležité. Tato otázka má zároveň jeden malý vedlejší efekt. Přinutíte toho druhého myslet na něco pozitivního a tím mu ihned zlepšíte náladu a zvednete energii celého setkání.

  2. Kromě práce, jaký jiný důvod tě vyžene ráno ven z postele?“ Je možné, že se dozvíte, že jsou to děti, chuť si jít zaběhat, nebo jen plný močák. Odpověď bude buď vážná, nebo vtipná, ale znovu, dozvíte se více o tom druhém, jeho reakcích a o každodenní rutině.

  3. Máš nějakou vášeň, kterou nyní rozvíjíš?“ Je neuvěřitelné, co všechno se o tom druhém dozvíte, když se zeptáte jinak. Prozradí vám věci, ke kterým byste se možná dostali až na třetím rande, jestli by na něj vůbec došlo. Možná se věnuje free divingu, maluje nebo tančí salsu.

  4. Na akcích často hrajeme na začátku hru, přes kterou zábavným způsobem zjišťujeme, kdo dělá jakou práci. Namísto toho, abyste se rovnou zeptali, zahrajte si hru na otázky, na které bude protistrana odpovídat jen ano, nebo ne, například: „Pracuješ s lidmi?“, „Jsi zaměstnanec?“ a tak podobně. Je to zábavné a dozvíte se o práci toho druhého podstatně víc. Jednotlivé otázky často vedou k další konverzaci.

  5. Pokud by sis mohl/-a vyměnit život s kýmkoli na světě. Kdo by to byl a proč?“ Odpověď na tuto otázku vám řekne něco o snech a aspiracích toho druhého. Jaké hodnoty obdivuje a co by v životě chtěl.

  6. „Pokud by ses mohla vdát/oženit za kteroukoli fiktivní postavu, kdo by to byl a proč?“ Zde se pro vás skrývá informace o vysněném partnerovi. Jakého partnera hledá, co považuje za přitažlivé na opačném pohlaví a proč. Vynikající a zároveň hravá otázka pro zjištění preferencí. Kdybyste náhodou popisu neodpovídali.

Chcete trochu víc koření? Nechte se inspirovat nejen na vánoce : 22 šarmantně zlobivých větiček pro vánoční rande


Jednou z našich lidských přirozených potřeb je být viděn, proto je super důležité, když jste na rande, aby se ten druhý při vás cítil důležitý a vnímaný. Ptejte se proto více na otázky typu jak a proč, než kde a co. Nutí odpovídat delšími větami. Chcete-li se dozvědět více a toho druhého podpořit v prohloubení tématu, stačí, když třikrát rychle pokýváte hlavou. Toto gesto naznačuje, že chcete slyšet víc.


Naslouchejte

Buďte plně přítomni a naslouchejte pozorně. O tom už mluvím ve videu 7 tipov - Ako na to, aby z prvého rande bolo aj druhé. Nekontrolujte pořád telefon, neskenujte místnost a nedívejte se po jiných lidech. Plná pozornost z vás udělá extra sexy partnera, věřte mi.


Nedaří se vám najít partnera? Je možné, že někde děláte chybu. stáhněte si ebook

7 největších chyb, kvůli kterým jste single.
33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše