• Lujza

Kdo by měl udělat první krok při seznamování?

Můžou ho udělat také ženy nebo by měl být ponechán zcela na mužích? Názory se rozchází. Jak je to správně?


Nechce se vám číst? Podívejte se na video


Nedávno jsem byla na seznamovací akci, kde se diskutovalo, kdo má a kdo nemá udělat první krok. Jedna z účastnic byla plně rozhodnuta vzít štěstí do vlastních rukou a prohlásila, že ji nebaví hrát hry a když se jí někdo líbí, tak se na rovinu zeptá, jestli by nešel na kávu, nebo jí nedal číslo. Muži na to reagovali různě. Někteří byli podezřívaví a mysleli si, že taková žena musí mít skrytou agendu, nebo dokonce partu kámošů, kteří číhají někde za rohem. Jiným se to líbilo a na kávu by šli.


Očekávání My ženy jsme stále vychovávané v tom, že máme sedět a čekat, až se objeví muž, který by měl převzít iniciativu, a my bychom měli jen reagovat. Muž je lovec a my bychom měly být „lovené“. Pravdou je, že ženy hledají v muži bezpečí, a tím, že se projeví jako první, vytváří v nás pocit, že ví, co chce. Tedy nás. ALE na tom, kdo udělá první krok, v podstatě nesejde. Způsob je mnohem důležitější. Pod prvním krokem si většina z nás představí přímé oslovení někde na ulici. Avšak je hodně možností, jak udělat první krok. Oslovit se dá jak v ženské, tak v mužské energii. Žena se nemusí stát lovcem a muži v tom konkurovat, a přece může učinit první krok.Na rovinu? Půjde-li žena za mužem a na rovinu mu řekne, že ho chce pozvat, protože se jí líbí, tak jde spíše o mužskou energii a tento typ prvního kroku nebývá velmi úspěšný, protože vyžaduje od protistrany rozhodnutí bez předchozí možnosti vytvořit jakoukoli formu propojení. Tento způsob málokdy funguje nejen pro ženy, ale ani pro muže. Prostě chcete, aby někdo s vámi někam šel, nebo vám dal na sebe soukromou informaci, aniž byste toho člověka v životě někdy viděli. Chcete formu závazku a ani jste se pořádně nepozdravili.


Ženy mají mylnou představu, že muž musí nasbírat odvahu a přijít a když to udělá, tak má o ně opravdu zájem, ale dovolím si oponovat. Pokud vás někdo takhle na rovinu osloví, tak to neříká nutně nic o jeho zájmu o vás jako takové, ale o jeho sebevědomí kolem žen obecně, což někdy může znamenat, že jste natrefila spíše na Casanovu a Playera než na skutečný zájem.


Prababičky to uměly Pro ženy je důležité uvědomit si, že učinit první krok může v dnešní společnosti s Me too být pro muže extra náročné, protože nechce být označen za perverzáka. Riskovat odmítnutí je pro muže stejně zdrcující, jako pro nás.


Stejně tak je mylné myslet si, že naše prababičky jen tak seděly a čekaly. Iniciativu k prvnímu kroku velmi často vyvíjela právě žena. Tím prvním krokem bylo ukázat zájem a ten se dá ukázat i tím, že navážete oční kontakt, který udržíte o malinko déle než obvykle a přidáte zářivý úsměv. Kdysi žena „ztratila“ svůj ubrousek před mužem, o kterého měla zájem. Ten ho galantně zvedl a konverzace byla započata. Potom už to bylo na muži vyvíjet další iniciativu. Ale první krok klidně může udělat i žena například tím, že požádá neznámého muže o nějakou drobnou pomoc, laskavost nebo se jen zeptá na směr. Na tom nezáleží. Jedná se o navázání prvního kontaktu a pak už je na muži, jestli projeví další zájem a pochopil signály.


Jasné signály Milé dámy, muži mají občas s našimi signály problém. Pokud nejsou jasné, mají problém je rozeznat a nechtějí překračovat naše hranice, pokud si nejsou jisti, zda máme zájem o kontakt, nebo ne. Jinými slovy, normální muž potřebuje občas jemné povzbuzení a náznak toho, že když se k vám přiblíží, tak neskončí zahanbený a neodejde s dlouhým nosem.


Chce to cvik Na závěr, první krok může učinit jak žena, tak muž. První krok není manželství, sdílený majetek a tři děti. Neberte to tak vážně. První krok znamená jen to, že se s někým začnete bavit a uvidíte. Důležité je nacvičit si lehkost v komunikaci a když budete vědět, jak navázat konverzaci s kýmkoli, tak nebude pro vás obtížné udělat první krok ani v případě vašeho budoucího partnera.

Hodně štěstí.


Mohlo by vás také zajímat: 3 možné důvody proč zůstáváte single
24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše