• Lujza

Kam na rande o víkendu 17. a 19. září 2021 v Praze

Praha tento víkend přímo překypujme dobrým jídlem, kávou a vínem. Otevírají se zákoutí městských části pro nahlédnutí a na pár dní zde bude Mekka všech ezoteriků. Vezměte objekt svého zájmu na některou z akcí nebo jen tak společně brouzdejte městskými částmi.


Pražskému Výstavišti se tento víkend nedá vyhnout. Zdá se, že se vše točí kolem komplexu, který byl postaven v roce 1891 jako upomínka 100. výročí první průmyslové výstavy z roku 1791.

Už v pátek odpoledne tu odstartuje třídenní maraton pro všechny, které zajímá zdravý nebo alternativní způsob života. Na Evolution festivalu si přijdou na své jak ezoterici, tak pragmatičtí racionalisti. Program a nabídka zboží je opravdu široká, proto doporučuji se předem rozhodnout, který den a jaký program vás zajímá. Najdete tu vše ­­- od přednášek o tantře, antiagingu až po cvičení různého druhu, tanec a také zdraví prospěšné produkty za výhodnější ceny.

Program


Brunch na trhu

Jste-li milovníkem farmářských trhů a toho na Náplavce zvlášť, pak tento víkend pozor! Trh se v sobotu z Náplavky přesune na Výstaviště kvůli veslařským závodům Primátorky 2021, které se budou konat na Náplavce. A když už jsme u farmářských trhů - není nad to si spolu vyjít na sobotní brunch, koupit si čerstvé suroviny na týden, dát si venku kafe a k tomu něco dobrého na zub. Farmářské trhy najdete také na Heřmaňáku (Praha 7), Kulaťáku (Praha 6) nebo na Spořilově (Praha 4). Patříte-li ke kofeinovým závislákům a milovníkům skutečně dobré kávy, zajděte si v neděli ráno od 10:00 na Karlínské náměstí na Karlín Market a jeho Street Coffee Festival. Nejlepší pražírny vám tam předvedou klasické i alternativní způsoby přípravy kávy.


V Praze se žije blaze Sobota je dnem, kdy můžete zažít městské části Prahy jinak. Co to znamená? Obyvatelé Vokovic; Mexické a Bulharské neboli „bulmexu“ a Smetanovho nábřeží vás přivítají ve svých ulicích, aby vám ukázali, jak se tam žije. Program je bohatý a příjemně intimní. Vezměte partnera za ruku a jen tak spolu brouzdejte ulicemi města a nechejte se unášet atmosférou ty, či oné části.


In vino veritas

Už jsme zmínili trhy, kávu, ale je konec léta, a to nesmí chybět víno a samozřejmě burčák. Příležitost pořádně oslavit konec sezóny bude jak v sobotu, tak v neděli na vinobraní na Petříně, kde slibují to nejlepší z Pálavy. Tato akce je pro milovníky vína, folklóru a hudby s vínem neoddělitelně spjatou. Více o vinobraní


Múzy a monstra Jste spíš duše umělecké a chcete spolu “zažít“ tvorbu nadějné nové krve českého umění a architektury? Letošní výstava diplomantů AVU (Praha 7) je hravá, ale i osudová. Vytahuje na svět vnitřní monstra a zabývá se otázkou užitečnosti múz v dnešním světě. Jak to už s uměním bývá, koncepty jsou někdy jasné a někdy neuchopitelné a tím provokující. Na výstavu si můžete zajít od 14:00 do 20:00. Více informací

Krásny víkend a příjemné randění :)18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše