• Lujza

Jak rozeznat falešný profil na Tinderu?

Online randění může být zábavné, ale musíte si dávat pozor na falešné profily. Tinder by měl ověřovat nové profily, ale pořád se najdou způsoby, jak vytvořit falešný profil. Přečtěte si o varovných signálech, na které je třeba si dát pozor.


Jednou z nejvíce frustrujících částí online seznamování jsou podvodníci. Od falešných profilů na Tinderu přes chatovací roboty až po lidi, kteří se vydávají za někoho jiného, než ve skutečnosti jsou. Při swipování musíte být ve střehu. Zatímco většina těchto podvodníků vám bude jen zabírat místo v aplikaci nebo plýtvat vaším časem, v nejhorším případě můžete naletět na jejich triky, které můžou vést ke krádeži identity.


Něco podobného se stalo mladé Odě Rikheim z Norska. Na seznamovací aplikaci Tinder se v jejím jménu objevil profil, který ale nevytvořila ona, i když je označen modrou ikonou, co znamená, že uživatel je ověřen. Modrá ikona je znamení, že osoba za profilem JE ověřená. V posledních dnech přišlo Odě několik zpráv od lidí, kteří si myslí, že se s ní mají match. Tinder nemá vysvětlení, jak je možné, že profil byl ověřený, i když ho Oda nezaložila.


Je zcela normální, pokud vás toto riziko trochu znervózňuje. Nikdo nechce navázat citové spojení jen proto, aby zjistil, že mluvil s ruskou umělou inteligencí. Než s někým strávíte příliš mnoho času nebo energie, měli byste si ověřit, že se jedná o skutečnou osobu, se kterou byste mohli chtít chodit, a ne o falešný účet. Dobrou zprávou je, že většinu padělků lze poměrně snadno odhalit, jakmile víte, na co se zaměřit.Způsoby, jak rozpoznat falešného uživatele:


Nemají účty na sociálních sítích Je sice pravda, že ne každý je na sociálních sítích, ale je trochu zvláštní, když má někdo seznamovací aplikaci, ale nemá účet na Instagramu, Facebooku ani žádnou jinou online aktivitu. Není to sice velký vykřičník, ale měli byste to zvážit.


Profil přímo křičí, že je falešný Chápu, že napsat seznamovací profil může být těžké. Ale je rozdíl mezi tím, když je někdo trochu nešikovný, a tím textem, který vypadá, jako stroj, který vyplivl hromadu vět bez ladu a skladu. Je možné, že čeština není mateřským jazykem dotyčného, ale skladba vět a textace stojí za zvážení jako další faktor, který je třeba brát v potaz spolu s ostatními.


Pouze jedna fotografie Fotografie hrají nesporně důležitou roli u seznamovacích profilů. Takže mít jen jednu fotografii je přinejmenším lenost. Může to však být také známka toho, že někdo sebral obrázek z internetu a plácl ho na seznamovací profil. Mít více fotek není důkazem, že jde o skutečnou osobu nebo že nejde o podvodníka, ale přinejmenším si s tím dal více práce.


Chybí základní informace

Jakmile si vytvoříte účet na Tinderu, aplikace od vás získá údaje, jako je váš věk, místo pobytu, a dokonce i zaměstnání, a to buď prostřednictvím sociální sítě, na které jste se zaregistrovali, nebo vás požádá, abyste tyto informace uvedli. Pokud tyto údaje chybí, může to být známkou toho, že k vytvoření účtu byl použitý systém třetí strany, nebo že je co skrývat. V každém případě byste měli postupovat obezřetně.


Zprávy přicházejí moc rychle Zpočátku může být vzrušující mít pocit, že s vámi někdo touží mluvit, ale nakonec toho začne být hodně. Jednoduše je to příliš dobré na to, aby to byla pravda. Pokud na každou vaši zprávu protistrana odpoví hned po jejím odeslání, je pravděpodobné, že flirtujete s počítačovým programem, a ne se skutečným člověkem.


Chce se hned spojit mimo aplikaci Tohle je ošemetné, protože existuje spousta legitimních důvodů, proč se rychle propojit a tím získat něčí kontaktní údaje. Ale bohužel není vždy dobrý nápad dávat své číslo dřív, než víte, s kým máte tu čest. Ještě horší je, pokud se chce připojit v chatovací aplikaci nebo sociální síti, o které jste nikdy neslyšeli – zejména pokud vyžaduje stažení nového softwaru.


Vyhýbá se jakékoliv formě živého kontaktu Jistě, ne každý chce jít na rande hned. Ale může být dobré vyzkoušet audio nebo videohovor, abyste se ujistili, že víte, s kým máte tu čest. Většina aplikací má pro tento účel dokonce zabudované funkce, takže si nemusíte vyměňovat čísla, abyste si mohli zavolat. Pokud se dotyčný nechce setkat a není ochoten vám umožnit slyšet svůj hlas nebo vidět svou tvář, máte problém.


Vykřičníky, na které je třeba si dát pozor:

Bez ohledu na to, s kým komunikujete online, byste měli dodržovat určitá opatření. Ať už je na druhé straně obrazovky skutečný člověk, nebo jste skončili ve vztahu s chatbotem, dodržujte tyto základní kroky pro bezpečnost online.


1. Má spoustu osobních otázek Nikdy byste neměli sdílet příliš mnoho osobních údajů předtím, než se s někým setkáte v reálném životě.

2. Žádá o zaslání peněz Ať už je skutečný, nebo falešný, neexistuje žádný dobrý důvod, proč by po vás někdo měl žádat hotovost. Dokumentární film Tinder Swindler (Netflix) by vám měl být odstrašujícím příkladem. Někteří lidé tyto aplikace používají jen pro finanční zisk, proto opatrně.


3. Posílá podivné odkazy

Ať už jde o podvod s odkazy, nebo se někdo snaží zvýšit návštěvnost své stránky, opravdu neexistuje žádný dobrý důvod, proč by vám někdo posílal odkazy, které vedou mimo seznamovací aplikaci. Může jít o nebezpečný odkaz, proto raději na nic neklikejte.


Mohlo by vás také zajímat:

Co je Ghosting a jak ho překonat? Proč se vám na Tinderu nedaří?


Zdroj

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše