• Lujza

Jak randit strategicky

Aktualizováno: 9. 9. 2021

Strategické randění nebude romanticky založeným duším znít moc sexy, ale pragmatici, a hlavně markeťáci mu rychle přijdou na chuť. Metoda se totiž podezřele podobá prodejnímu trychtýři. Jak to funguje?


100 žen Začnu příběhem Toma, který se po rozvodu rozhodl, že už je připraven pro další dobrodružství. Po několika krátkých aférách zjistil, že intimita a dlouhodobý vztah je to, co mu skutečně schází. Tom měl profil jak na Tinderu, tak na eDarlingu a jiných datingových platformách. Jednou za čas si vyšel s někým ven, ale najít skutečné souznění se mu nedařilo, nemluvě o tom, že byl častokrát zklamán z žen, které potkal. Hodně z nich se umělo prodat přes fotografie, které pak neodpovídaly tváři nebo postavě, která se na rande dostavila. Rychle zjistil, že si nemají o čem povídat, a když i měli, tak tam scházela ona vytoužená chemie. Když jsem s ním mluvila byl ochoten celé randění zavěsit na hřebík a čekat na strýčka náhodu, ale to by nebyl Tom, kdyby nezaúřadovala logika. Jakožto obchodník a podnikatel chápal, že získat skutečně dobrého zákazníka může chvíli trvat. Je potřeba setkat se s dostatečným počtem potenciálních zákazníku pro úspěšné „uzavření transakce“. Tuto obchodní logiku aplikoval i do svého soukromého života.Najít partnera je hra čísel Nejdřív začal změnou přístupu a své myšlení zaměřil ze sféry romantického snění k pragmatickému pohledu na randění. Chce-li potkat tu pravou, musí potkat, co nejvíc žen. Jinými slovy logika prodejního trychtýře.

- Čím více lidí potkám, tím větší šance pro seznámení se s někým, s kým si budu rozumět, mínil Tom.

Předem si určil, že půjde na rande se 100 ženami. To byla jeho pomyslná hranice, kterou měl pocit, že zvládne. Pustil se do toho systematicky a neočekával, že hned na prvním rande se potká s vysněnou partnerkou. Věděl, že ta pravá může klidně být číslo sto. To mu pomohlo být na setkáních klidný a oprostit se od velkých očekávání. Kromě aplikací nevynechal příležitost zúčastnit se různých akcí a aktivit pro nezadané. Věděl, že tam budou svobodné ženy a zvýší tím šanci k seznámení se. Své ovoce přineslo už setkání číslo 36. Andreu poznal na jedné z akcí a s Tomem jsou spolu už sedm let.


Rande každý týden Tom však není jediný, kdo se rozhodl pro tento nekonvenční přístup. Rebekah Campbell měla 34 let, když se zbudila na skládací posteli v garáži rodičů své kamarádky, kde už delší dobu pobývala. Takhle si svůj život skutečně nepředstavovala. Campbell měla za sebou tragickou ztrátu svého přítele a posledních deset let života zasvětila jen práci. Vedla hudební skupiny, budovala firmy a svůj přístup k randění si naplánovala stejně strategicky jak to dělala v práci.

Aby získala „potenciální zákazníky“, přihlásila se na různé seznamovací platformy, a pověřila přátele dohazováním kandidátů. Vytvořila seznam vlastností, které od partnera očekávala. A aby rychle vyřadila nevhodné kandidáty už před schůzkou, domluvila si s nimi předem hovor. Pro zajištění „kontrolovaného experimentu“, potkávala své nápadníky každý týden na jednom ze dvou stejných míst. Campbell zdokumentovala svou strategii v knize 138 Dates, která nyní vyšla. Jí se strategický přístup, stejně jako Tomovi, vyplatil – po třech letech randění se Campbell setkala se svým nynějším manželem.


97 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše