• Lujza

Jak randit po rozchodu nebo rozvodu?

Aktualizováno: 7. 4.

Rozchod s někým, s kým jste strávili léta života, zažili spolu těžké i povznášející chvíle, je emočně ubíjející proces. Zůstane vám zkušenost, která se vryje hluboko pod kůži, a představa nového vztahu může doslova vyvolat úzkostnou reakci. Nikdo nechce zůstat sám, ale jak zvládat randění s lehkostí a bez pocitu paniky a strachu z dalšího zranění?


Nechce se vám číst? Podívejte se na video


Udělejte si revizi Je možné, že se na rozpad minulého vztahu díváte jako na osobní selhání, ale podívejte se na to z jiného úhlu pohledu. Spolužití s jiným člověkem vás hodně naučilo a pomohlo vám přesněji definovat, co od dalšího vztahu očekáváte. Dejte si čas uspořádat si myšlenky a ujasnit si, co bylo v minulém vztahu dobré. Co fungovalo? Co si chcete vzít dál? Pokuste se podívat na nefunkční části vztahu objektivně. Ve vztahu jsou vždy dva a dva taky nesou zodpovědnost za jeho průběh. Čím jste přispěli k rozpadu vy? Jakým chybám se potřebujete vyhnout? Jakého partnera hledáte nyní? Zde ale pozor, abyste nespadli do pasti hledání přesně opačného typu, než byl váš předchozí partner. Prozkoumejte pozitivní stránky vašeho bývalého partnera nebo partnerky. Co se vám na něm / na ní líbilo? Co vás přitahovalo a co z toho nakonec bylo kamenem úrazu. Říká se, že to, co nás na partnerovi nejvíc fascinuje, je přesně to, co nám na konci vztahu nejvíc vadí. Jinými slovy, ujasněte si, co si chcete z předchozího vztahu vzít dál a co by se už opakovat nemělo.Dejte si čas Inkoust na rozvodovém papíře už možná zaschl, ale jste skutečně rozvedeni? Nebo pořád myslíte na svého bývalého nebo bývalou? Vrhnout se do randění a hledat převozníky je strategie, která způsobuje spíš emoční chaos, než nás převeze na druhý břeh. Pokud nemůžete přestat mluvit nebo myslet na svého bývalého partnera – ať už ho chválíte, nebo nenávidíte – možná budete potřebovat více času na zpracování svých pocitů, než se vrátíte na seznamovací scénu. Mějte se sebou trpělivost a dopřejte si čas pro rekapitulaci a zahojení emočních ran.

Molo by vás také zajímat Jak randit, když jste svobodná matka?


Randěte pomalu Vaše rány jsou jakžtakž sešité a už ani tak nebolí a vy se rozhodnete, že je čas ukázat se světu. Jizvy překryjete hromadou make-upu a vrhnete se na první rande. Už delší dobu jste nezažili žádnou intimitu a je lehké podlehnout nutkání to celé moc neřešit a prostě si to užít se vším všudy. Tak prrr, zde trochu přibrzděte. Nechci moralizovat a diskutovat sex na prvním rande, jen vás na minutku zastavit. Zasloužíte si sex, který se vám bude líbit a bude vám příjemný, což, přiznejme si, na poprvé málokdy vyjde dle představ. A to především proto, že uspokojující souhra si vyžaduje intimitu, která se na prvním rande nemá šanci vytvořit, ledaže by to byl zážitek na hraně života smrti. Síla takového zážitku má potenciál vytvořit intenzivní pocit intimity. Noc neohrabaného sexu po prvním rande a následné výmluvy, proč to už na další nevidíte, na dobrém pocitu z randění nepřidávají.


Pozor na Mr. nebo Miss „perfect“ Po rozchodu můžete být doslova hladoví po uznání. Potřebujete slyšet, že jste přitažliví a že je o vás zájem. Je to přirozená reakce, které je potřeba být si vědom, protože vás dělá zranitelnějšími. Jinými slovy, můžete se chytit na lep rychleji, než byste se chytili, kdybyste neměli zraněné ego. Jste-li na rande s někým, kdo zaškrtává všechny položky na vašem seznamu, zasypává vás dárky, neustále vám píše nebo volá, tlačí na rychlé závazky, dává neuvěřitelné sliby nebo chce být jediným člověkem ve vašem životě, můžete mít co do činění s někým, kdo vás chce ovládat. Nechci strašit, je možné, že jste právě vyhráli v partnerské loterii, ale je taky mnohem víc pravděpodobné, že jste podlehli potřebě rychle s někým být. Jak zjistit, zda jste výhercem nebo nikoliv? Seznamte váš nový objev s přáteli nebo rodinou a naslouchejte tomu, co vám říkají.


Buďte otevření Máte děti? Neschovávejte je jen proto, že máte obavu, že byste nikoho nenašli. Vaše děti jsou velikou součástí vašeho života, a proto nemá smysl ztrácet čas s partnerem, který se dětem vyhýbá jako čert kříži. Otevřenost ve vašem profilu na datingových platformách vám pomůže rychle vyselektovat partnery, kteří by beztak byli jen ztrátou času. Ušetříte tím nejen čas, ale i zklamání. To, že jste rodič, je skutečnost, která by měla hrát pro vás a ne proti vám. Říká to o vás, že se umíte postarat o jinou lidskou bytost, že pravděpodobně budete zodpovědnější a vaše citové spektrum o zkušenost bohatější. Ano, taky to o vás říká, že se nové známosti nebudete moct věnovat 24/7, ale zároveň signalizuje, že máte vlastní život, a to je sexy.


Naslouchejte své intuici A nakonec, vše je o vašich pocitech. Cítíte-li se ve společnosti někoho stísněně nebo vás ten člověk dělá nejistými, naslouchejte řeči vašeho těla. Naslouchejte také slovům, které vychází z úst partnera, se kterým jste na rande. Lidi o sobě řeknou víc, než bychom čekali, ale protože nechceme být sami a toužíme po blízkosti, rozhodneme se ty malé signály intuice v sobě potlačit a přeslechnout varovné signály. A až když procitáme z omámení přitažlivosti, uvědomíme si, že vždyť on nebo ona na začátku přiznal/a, že je někdy jako Mr. Jekyll a Mr. Hyde. To jen my jsme nenaslouchali.74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše