• Lujza

Jak randit chytřeji, ušetřit čas a vyhnout se zklamání

Psaní zpráv na datingových aplikacích může být určitou dobu naplňující. Je příjemné dostávat od někoho pravidelnou pozornost a těšit se na každou další zprávu. Máte radost z toho, že vás konečně někdo zaujal a stál by za námahu vylézt z domu na rande. Jak ale zabránit zklamání? Randěte vědomě. Zde je několik praktických tipů.


Nejdřív si zavolejte Textový ping-pong vám jde hezky od ruky, ale předtím, než se rozhodnete obětovat čas a energii na rande, doporučuji zavolat si. Abyste nemuseli dávat tomu druhému rovnou číslo, zkuste video hovor. Nezní to moc sexy a zavání to byznysem, ale věřte mi, ušetří vám to hromadu času. Na video hovoru budete mít možnost získat více informací, které vám pak pomůžou rozhodnout se, zda má setkání skutečně smysl. Zjistíte, jaký má hlas, jak se u toho, co říká, tváří a jak reaguje v reálném čase, bez možnosti odpověď několikrát před odesláním upravit. Aby to neznělo chladně a byznysově, můžete napsat něco hravého ve znění.


„Chatování s tebou mě moc baví. Neumím si představit, jak dobrý bude video hovor. Nechceš si zavolat?“


Ujasněte si své pocity Video hovor vás bavil stejně jako textování a domluvili jste se, že by bylo fajn se setkat. Nezapomeňte na to, že jste pořád ve fázi výběru. Představte si, že jste v obchodě a vybíráte si, které mango by se vám nejvíc líbilo. Několik si jich potěžkáte, očicháte a až potom si některé z nich vezmete se sebou. Ve vašem světě jste VY tím, kdo si vybírá.


Jeden z nejdůležitějších principů vědomého randění je vědět, že si ve svém životě a vztazích můžete vybírat, a ne být v energii "čekání, až si někdo vybere vás". To by se vám mohlo stát, že vezmete první nezralé nebo naopak nahnilé mango, které se na vás usměje. Pokud k randění budete přistupovat s nastavením, že "možná budu muset potkat 100 nebo více lidí, abych našel nebo našla toho pravého", pak je tento člověk jen jedním ze 100. Berte tedy každé rande jako trénink společenských dovedností.
Buďte sami sebou První rande je tak trochu nákup a prodej zároveň. Obě strany jsou jak nákupčím, tak mangem, a to může být celkem matoucí. Je přirozené, že se chceme ukázat z té nejlepší stránky a tomu druhému imponovat, ale zkuste se nad tím zamyslet. Hledáte-li skutečně vztah, a ne sexuální povyražení na několik nocí, tak to nedává smysl. Neříkám, že máte na prvním rande vysypat všechny své negativní stránky a testovat hranice, kolik toho protistrana snese. Ale pokud možno, být co nejvíc sám sebou. Mělo by vás zajímat, zda se skutečně jeden k druhému hodíte, a to zjistíte jen tehdy, když se oprostíte od hraní divadla. Lákání partnera na hezké peří funguje jen na nějakou dobu, po čase začne být únavné si to peří pořád nasazovat. Riskujete, že se partner zamiluje do pozlátka, které jste ukazovali, a ne do vás.


Ujasněte si vlastní hodnoty Vraťme se k příkladu s nákupem manga (možná není nejlepší, ale postačí). U nákupu máte jasno, jaké mango hledáte a na co ho potřebujete. Hledáte hodně zralé na sladké smoothie nebo spíš ještě trochu zelené, které půjde do salátu. Mířím tím k tomu, že když víte, co chcete, umíte si vybrat. Stejně tak důležité je mít jasno, jakého partnera hledáte. Jaké má mít vlastnosti a hodnoty, ale především, jak se chcete s ním nebo s ní cítit. Když si předem uděláte pořádek ve vašich hodnotách a očekáváních od života, bude se vám vybírat líp.


Naučte se odejít

Pokud vás rande nebaví, zeptejte se sami sebe: "Proč ne? Co se děje?" Nalaďte se na své pocity. Bavíte se s touto osobou? Je vám příjemná? Když randíte vědomě, všímáte si během rande, jaké myšlenky se vám honí hlavou a proč vás toto rande nebaví. Možná jste jen dva nekompatibilní lidé.

Proto doporučuji první rande někde v kavárně a aby nebylo delší než 45 minut. Většina lidí vydrží 45 minut i s někým, s kým si nerozumí. Pokud se setkáte s někým, kdo je vám naprosto protivný, rušivý nebo znepokojivý, můžete se jednoduše zvednout a říct:


"Rád/a jsem tě poznal/a, ale myslím, že se k sobě nehodíme. Děkuji za tvůj čas. Měj se hezky a hodně štěstí."


Slušně se rozloučit v kavárně u kávy nebo čaje je jednoduší, než se postavit uprostřed večeře a odejít. Nemáte žádnou povinnost zůstávat, když se necítíte dobře. Není to nic osobního a vždycky existují způsoby, jak to sdělit velmi laskavě, tak abyste toho druhého neurazili.51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše