• Lujza

Jak psát zprávy, které zaujmou na datingových aplikacích - 6 tipů

Aktualizováno: 23. 11. 2021

Online komunikace může být matoucí a komplikovaná. Všichni máme pocit, že umíme psát zprávy, ale když přijde na komunikaci na datingových aplikacích, najednou nevíme, jak reagovat. Důvody jsou různé. Je těžké vyhodnocovat, co tím ten druhý myslel, protože ho vůbec neznáme, moc se nám líbí a nechceme udělat chybu, snažíme se moc číst mezi řádky a tak dále. Zde je několik tipů, jak na to.


1. Pište krátce a stručně Zprávy nejsou e-maily. Jsou navrženy tak, aby byly stručné. Pokud píšete dlouhé zprávy, zvažte, zda nepřejít na telefonní nebo video hovor. Udržování krátkých textových zpráv také vytváří příležitost pro posílání míčku tam a zpátky. Komunikace se tím stane hravější a dynamičtější. Pokud toho máte hodně na srdci, rozdělte to do několika řádků a dejte tomu druhému prostor si zprávu přečíst a odpovědět. Jde o to udržet rovnováhu ve vzájemné komunikaci. Nechci tím ale říct, že máte odpovídat jedním slovem. To by skončilo pocitem, že nejste ochotní dát ze sebe víc, a zazdíte tak celou komunikaci.
2. Nepište jen Ahoj Ahoj je snad nemoc Tinderu a jiných aplikací. Zaprvé nikdy neposílejte jen Ahoj a nic víc. Představte si, že jste někde v baru a oslovíte někoho, o koho máte zájem. Nasbíráte odvahu, přistoupíte k dotyčné osobě, řeknete „Ahoj“ a zůstanete tam stát a zírat. Nevím, jak na vás, ale na mě by to moc nezapůsobilo.

Jak na Ahoj zprávu odpovědět? Jednoduše. Stejným způsobem jako v tom baru. Řeknete Ahoj zpátky a čekáte, co po vás ten druhý chce. Nevkládejte do komponování zpráv víc energie, než dostáváte. Jestli se vám odesílatel této stručné zprávy hodně líbí a chcete dvířka pootevřít o kousíček víc, dejte na konec vašeho Ahoj smajlíka. Nesnažte se psát něco víc. Míček je tím na druhé straně a nechte ho tam ležet, dokud vám neodpoví.

Mohl by se vám líbit také Slovník moderního datingu - 8 základních pojmů.


3. Ukažte, že máte vlastní život Sedět u mobilu a čekat na cinknutí zprávy a pak se ihned vrhnout na odpověď o vás říká, že buď nemáte život, jste na aplikaci závislí nebo jste totální zoufalci. Nechci od vás, abyste dělali Zagorku. To vůbec ne. Je ale důležité uvědomit si, co navenek signalizujete. Když přijde zpráva a vy právě něco děláte, dejte o tom vědět. Ukažte, že máte svůj život. Tímto způsobem zprávu potvrdíte, ale zároveň dáte jemně najevo, že právě teď nejste k dispozici.


Zde je několik příkladů:


Rád tě slyším. Vlastně právě vycházím ze dveří, abych si zahrál basket s kámošema. Můžu se ti ozvat večer?


Nebo


Právě jsem v restauraci, kde mají nejúžasnější akvárko, jaké jsem kdy viděla. [obrázek]


Díky tomu se o vás protistrana dozví něco víc a zároveň ukážete, že nesedíte a nečekáte, až vám napíše.


4. Projevte zájem Každý má rád, když ten druhý projeví zájem o jeho život a koníčky, tak proč byste mu to neoplatili? Ptát se na práci, rodinu, koníčky nebo na průběh dne je výborná strategie, jak udržet zájem. Tím, že se ptáte na život toho druhého, ujistíte ho, že je pro vás důležitý, a pokud to není do sebe zahleděný narcis, odpoví stejnou mincí.


Například se můžete zeptat:


Ahoj, jak šla ta dnešní důležitá schůzka? Držel jsem ti palce.


Zítra přijede do města tvoje sestra, že? Co máte v plánu?


5. Na rychlosti záleží Dalším dobrým pravidlem je věnovat pozornost tomu, jak rychle (nebo pomalu) na vaše zprávy ten druhý odpovídá. Pokud mu to trvá celý den, rozhodně mu nemusíte odpovídat během několika sekund. Pokud však reaguje rychle, můžete udělat totéž. Zrcadlení je klasická technika například u pracovních pohovorů a funguje i zde. Jednou za čas můžete zkusit prolomit zaběhnutý rytmus a odpovědět například rychleji. Uvidíte, jak na to zareaguje ten druhý. Proč se vystavovat riziku? Protože když ani jeden z vás neudělá jiný krok než ten očekávaný, stane se z toho bezpečná, ale hodně nudná hra bez jakékoliv dynamiky a šťávy.


6. Naučte se střídat Tím nemyslím partnery, ale způsoby komunikace. Textové zprávy nejsou nejlepším komunikačním kanálem pro každou situaci. Telefonní hovory nebo ještě lépe osobní setkání umožňují rychlejší a lepší průběh konverzace, takže pokud se vaše textové zprávy stávají zdlouhavými nebo jde o těžké téma (umírá mu dědeček), navrhněte změnu.

Psaní zpráv patří pod tzv. asynchronní metody, které poskytují více času na strávení získaných informací a na promyšlení toho, jak chcete odpovědět. Synchronní metody, jako je telefonní nebo video hovor, jsou vhodnější pro vážnější rozhovory.


V případě, že se dostáváte k hlubším tématům, můžete například napsat:


Dokážu mluvit rychleji než psát. Nechceš raději pokračovat po telefonu?


Komunikace není jen ústní nebo písemná. Komunikovat můžete i pomocí fotografie nebo hlasové stopy. Okořeníte tak celý rozhovor a přerušíte monotónnost psaní. Pošlete například gif, nebo fotku něčeho, čemu se podle vás zasměje, nebo snímek toho, co právě děláte. Posune to konverzaci o úroveň výš.


Příklad:


Moje suflé dopadlo skvěle. Můžu se přihlásit do MasterChef :D [fotka suflé, které jste udělali]


Dejte mi vědět, jaké máte zkušenosti s dopisováním si na datingových aplikacích.

Co vám funguje? Co nemůžete vystát?126 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše