• Lujza

7 tipů – Jak na to, aby z prvního rande bylo i druhé

Aktualizováno: 7. 2.

Udělat dobrý dojem na prvním rande nemusí být komplikované. Někdy stačí málo, jen musíte vědět, jak na to. Mám pro vás 7 tipů, které vaši šanci pro další setkání zaručeně zvýší.


1. Dejte kompliment

Koho by nepotěšil správně načasovaný kompliment? Všichni toužíme po tom být viděni a oceňováni, ale v našich zeměpisných šířkách je komplimentů jako šafránu. Jdete přeci na rande s někým, kdo se vám líbí, proč tedy rovnou na začátku rande něco nepochválit a nedat kompliment? Na začátku, když se ještě neznáte, můžete pochválit oblečení nebo chování, kterého si všimnete a oceníte ho. Nejhorší je, když jdete z rande a vůbec nevíte, zda jste se tomu druhému líbili nebo ne. Pozor ale, komplimenty musí být přirozené, dobře načasované a nesmí se přehánět.


Nevíte, jaké dát komplimenty? Stáhněte si zdarma 5 komplimentů, které zaručeně fungují.


Nechce se vám číst a nevadí vám slovenština? Podívejte se na video.
2. Ukažte empatii

Buďte na rande přátelští nejen k vašemu rande, ale také k číšníkovi, nebo lidem kolem vás. Ukážete tím empatii a pozitivní vztah k lidem a zároveň dáte tomu druhému šanci si poodstoupit a pozorovat vás v interakci s jinými lidmi.

3. Zpomalte Zpomalte tempo, kterým mluvíte. Když jdeme na rande s někým, kdo se nám líbí, máme tendenci být nervózní, a u mnohých z nás se to projeví tím, že začneme mluvit rychleji. Ale když zpomalíte, budete působit sebevědoměji a uvolněněji a tím pomůžete zpomalit a uvolnit se i vašemu partnerovi. Jste-li moc nervózní, je dobré se před setkáním pořádně prodýchat. Popřípadě můžete využít trik, který používají řečníci předtím, než jdou na scénu. Nervozita je nahromaděná energie v těle, a proto pomáhá ji ze sebe vytřást nebo vyskákat.

4. Neptejte se tolik Klást otázky na rande je přirozené, ale neudělejte z toho pracovní pohovor nebo výslech. Tím, že protistranu zahrnete otázkami, se ale on nebo ona nemá šanci dozvědět nic o vás. Cílem rande je poznat se navzájem a zjistit, zda se jeden k druhému hodíme nebo ne. Proto se snažte prozradit také něco o sobě. Můžete říct nějaký příběh z vašeho života, nebo se podělte o své pocity, nebo názory kolem tématu, které probíráte. Dáte tím vaší konverzaci jinou kvalitu a seznámíte se na hlubší úrovni.

5. Buďte tady a teď Buďte přítomni, odložte mobil, nekontrolujte pořád notifikace. Nic není tak sexy, jako když váš partner cítí, že mu dáváte plnou pozornost. Šli jste na rande právě s tímto člověkem, tak si dejte tu práci být přítomni, vnímat, co vám partner říká, a skutečně se seznamte.

6. Ukažte, že umíte být spontánní Většina z nás má pro první rande plán. Plánujeme, kam půjdeme, a představujeme si, jak to bude probíhat, ale nic nebrání tomu být trochu spontánní. Nebojte se zahodit plány a v případě, že například jdete kolem vaší oblíbené zmrzliny nebo baru, vezměte tam vaše rande, jen tak, protože vás to právě napadlo a chcete se podělit o vaše oblíbené místo. Ukážete tím schopnost být flexibilní a spontánní, a odhalíte tím partnerovi zase nový kousek sebe.

7. Ukončete rande v tom nejlepším Někdy je nám s novým objevem moc fajn a ještě se nám nechce odejít. Tehdy se stává, že ten druhý může navrhnout pokračování a říct něco ve smyslu „Co kdybychom ještě zašli na sklenku vína?“. Chápu, že to zní hodně lákavě, ale zkuste odolat. Zkuste rande ukončit v bodě, kdy je vám spolu úplně nejlíp. Můžete říct: „Víš co, už je docela pozdě a v tuto dobu se normálně už chystám spát, ale co kdybychom se setkali zítra, nebo pozítří?

Dá vám to licenci navrhnout další setkání dřív, jako kdybyste natahovali první rande do nekonečna.
Nevíte, jaké dát komplimenty? Stáhněte si zdarma 5 komplimentů, které zaručeně fungují.


63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše