• Lujza

3 možné důvody proč zůstáváte single

Aktualizováno: 20. 9. 2021

Hledání partnera je komplikované a paradoxně velký výběr možností, které dnes máme, tomu moc nepomáhá. Jsme doslova bombardováni nadbytkem informací, výběrem platforem a jinými stimuly. Rostou tím očekávání, ale i zklamání.


Díky technologiím se náš osobní svět rozšířil doslova o celý svět a vybírat si můžeme z tisíců lidí. Stačí swipenout doprava nebo doleva a vybírat, co nám palec stačí. Tyto příležitosti z nás ale dělají „serial daters“. S výběrem rostou i naše očekávání od potencionálního partnera. Vždyť jich je na internetu víc než dost. Proč jste tedy pořád nezadaní? Je možné, že jste začali věřit jednomu z následujících přesvědčení, které vám brání v nalezení lásky. Podívejte se, zda některé z nich s vámi rezonuje.Přesvědčení č. 1 - Partner, kterého hledáte, neexistuje

Někde v koutku duše se vám usadilo podezření, že váš vysněný partner neexistuje. Už dlouho jste nezažili ten krásný pocit souznění a tu vzrušující chemii, kdy vás někdo zaujme do takové míry, že na něj nebo na ni nemůžete přestat myslet. Měsíce se nutíte chodit na rande, potkáváte se s jinými nezadanými, ale pořád nic. Když už se dokopete na schůzku nebo na akci pro nezadané a potkáte tam někoho, rychle zjistíte, že vám na tom člověku začne vadit hromada drobností.

Na schůzce s vámi si objednal jen vodu a přijel sockou. „Ten smrdí grošem“, řeknete si.

„Ona snad očekává, že jí to kafe zaplatím já. To bude jedna z těch, co bude po mně chtít, abych všechno platil. Kdo má mít peníze na všechny ty rande v kavárnách?“

Tyto rychlokvašné předsudky způsobují, že člověka, kterého jste právě potkali, hned zavrhnete a nedáte mu šanci. Děláte to, protože věříte, že partner, kterého skutečně chcete, žije jen ve světě vaší fantazie. A zřejmě máte pravdu, tedy s tou fantazií, ne v tom, že by pro vás neexistoval partner. Tento postoj se negativně projevuje na schůzkách. Je z vás cítit a odrazuje od vás všechny zájemce. Vzniká tak kruh, kterým si jen potvrzujete, že partner pro vás neexistuje.

Položte si jednoduchou otázku. Šel/šla bych na rande sama se sebou? Je-li odpověď ne, je potřeba se podívat na vaše postoje a přesvědčení. Zahoďte předsudky a berte každé setkání jako novou příležitost. Hlavně nepřenášejte negativní zkušenosti z předchozího rande na další. Pamatujte si, před vámi sedí nový, jiný člověk, který s tím předchozím nemá nic společného. Dejte tomu šanci. Ne každý vztah začíná vášnivým vzplanutím. Ty dobré se budují postupně.


Přesvědčení č. 2 - Vztah není nic pro vás, protože jste byli odmítnuti Jít na schůzku s někým, s kým se vůbec neznáte, nese s sebou vždy riziko odmítnutí. Nezapomeňte ale, že to platí pro obě strany. Vy máte taky možnost odmítnout zájem a ten druhý se vystavuje stejnému riziku a zranitelnosti. Naštěstí v hledání partnera nejde o to zalíbit se každému, ale jen tomu jednomu, správnému právě pro vás. Je tedy logické, že 99 % lidí, které potkáte, nebudou pro vás vhodní a vy zas pro ně. Důležité je neztrácet optimismus a uvědomit si, že odmítnutí neznamená nic jiného, než že tato osoba nebyla pro vás. Nechce-li mít další kontakt, je jasné, že jste ještě nedorazili do cíle. Brát si odmítnutí na rande osobně je cesta k zničenému sebevědomí. Pocitům odmítnutí je těžké se vyhnout, protože všichni hledáme přijetí. Je to naše biologické naprogramování a způsob jak přežít ve společnosti. Proto pomůže uvědomit si, že čas strávený s nesprávnou osobou ve špatném vztahu znamená méně času stráveného s osobou, se kterou nám bude krásně.


Přesvědčení č. 3 - Věříte, že když dozraje čas, správná osoba se objeví sama Tak se na to spolu podívejme. Většina z nás stráví osm hodin denně v práci a ideálně dalších osm spánkem. Pak bychom rádi strávili čas s přáteli, rodinou, zabýváním se svými koníčky. To jsme se dostali na 20 hodin a to nepočítám různé zařizování, nákupy atd. Nechat na náhodu životně důležitou věc, jako je intimní vztah, nedává smysl. Hollywoodské a Disney filmy sice tvrdí něco jiného, ale viděli jste už někdy ve filmech hodiny, které hlavní hrdina musí strávit v práci nebo běháním po úřadech? Já ne. Myslíte-li to s vaším intimním životem vážně, je potřeba vyhradit si na to čas. Dejte tomu prioritu a udělejte vše proto, abyste se potkali s co největším počtem možných kandidátů. Můžete si vytvořit profil na stránkách pro online dating nebo jděte na akce pro nezadané. Berte hledání vážně, ale seznamování s lehkostí. Zdroj

181 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše